ahold

Co je to za sochu?

Při každém povodňovém zpravodajství na Nově je v levém dolním rohu fotografie sochy se sepjatýma rukama. Na ní bylo vidět, jak voda stoupá. JStojí u Sovových mlýnů v Praze. Nemůžu nikde najít autora sochy a co představuje.
Nevíte to někdo?
Doplňuji:
Děkuji vědoucím za odpověď 🙂

Nejlepší odpověď
Bičiště

Není to Dalajláma. Socha nese název: Socha modlícího se muže. Pokud si toto zadáš do vyhledavače, mimo jiné tam bude toto:
Malý kousek od Muzea Kampa směrem proti proudu řeky najdeme zajímavou sochu modlícího se muže. Je inspirována Šri Činmojem, autorem je britský sochař Kaivalya Torphy a odhalena byla 23. října 2009. Šrí Činmoj byl guru a duchovní učitel, který vedl své žáky k tomu aby spojovali modlitbu, meditaci a aktivní život ve společnosti. Dodnes má svoje žáky po celém světě i v České republice.
Doplňuji:
To, že je socha vydávána za Dalajlámu je omyl. Podobizna Dalajlámy je známá a jak je na soše vidět, jeho podoba to není.

Další odpovědi
marci1

Dalajláma.
Doplňuji:
Pro dobrou náladu ( nic proti nikomu ) :http://zasrano­.cz/2013/06/04/po­vodne-2013-jinym-pohledem-milos-zeman-se-brzy-potka-s-dalajlamou-foto/

Braník

Sice se na Novu nedívám,ale máte na mysli
sochu dalajlamy na pražské Kampě?
http://tinypic­.com/r/2ld7trq/5

ahold

Bičiště , díky tobě můžu machrovat a tak doplňuji: socha má název Harmonie 🙂.

Bičiště

Hlavně, že máme pravdu, že ano! Chodím sem málo, hodně mi uteče. A víš co je to bičiště? Můj pseudonym, to prozradím a víc ne. Jrd