petep

Co je to za rostliny?

Potřeboval bych zjistit název prvních dvou rostlin: https://www.drop­box.com/sh/em­qbe5v9st47hfy/KqT7YZ­MJGU#/ Děkuji.

Odpovědi
NikkiD

Nemohlo by to první být něco jako listy děvětsilu? Připomíná mi to lopuch..nevím, a to druhé třeba nějaká přeslička?

anonym

První je podběl, pátý hrachor luční. U ostatních rostlin si nejsem jistá, je na nich vidět to, že barva je poněkud zavadlá a také listy jsou zkroucené. Zítra se Ti na zbytek mrknu znovu. Potřebuji na to denní světlo.

anonym

Dvojka by mohla být černýš rolní. Zkus se podívat do elektronického herbáře, jestli je to skutečně ono. Ty další dvě rostliny jsem na polních cestách často vídala, ale nemohu si teď vzpomenout na názvy.