Anonym63

Co je to za rostlinu?

Našla jsem rostlinu, které se opdobá rožec obecný – má stejný tvar listů a také 5 květních lístků stejného tvaru. Liší se v tom, že rostlina, kterouo jsem našla je méně chlupatá, vysoká ( nejvyšší kterou jsem našla) asi 30 – 40 cm, planě rostoucí a listy na stonku jsou postaveny vstřícně, našla jsem ji v Přerově u zahrad, na cestě ( polní) není, teda alespoň myslím pěstovaná. Dále se liší v tom, že má hodně kvítků ( poupat),ale jen na vrcholu rostliny, většinou je jen 1 květ roskvetlý a je na krátké „stopce“. Také jsou na jiné, ale asi stejně dlouhé stopce často dvě poupata. Zbylá poupata buď žádnou „stopku“ nemají a nebo ji mají velmi krátkou. Nevíte jaká rostlina by to mohla být ???
Doplňuji:
Paprastoji glažutėypadá to jako něci mezi rožcem rolním a ptačincem velkokvětým – ptačinec má stejný tvar květních lístků, ale má je o moc větší než ty kališní, zatímco ta rostlina má oboje lístky téměř stejně dlouhé a normální lístky mají podobný tvar rožce rolního a narozdíl od ptačince nejsou postaveny křižmostojně,ale vstřícně… Já vůbec netuším,co by to mohlo být ,asi nějaký nový druh 😁

Nejlepší odpověď
pusinka50

Proč tu máš dva profily? Boduješ sama sebe???

Další odpovědi
Lucijej

Mohl by to být ptačinec.

Zdroj: http://www.bi­olib.cz/cz/for­msearch/?acti­on=execute&se­archarea=1&strin­g=pta%C4%8Dinec

www

Teď už je to poněkud lepší.
Tipuji ptačinec, přesněji si netroufám 😉

anonym

Anonym63, pusince50 se vůbec nediv. Je tu dvakrát položená stejná otázka. Ty by sis nedala dohromady, že tazatel je stejný? Tak či tak opakovaná otázka na odpovědích.cz =podvádění. Když jsi otázku psala, určitě ti našeptávač řekl, že podobný dotaz tu už je. Proč jsi tedy ignorovala toto upozornění?

Teď to zkus pochopit a vysvětlit:

veronika36
Jaká je to rostlina?
Našla jsem rostlinu a potřebuji ji popsat (do herbáře), nevíte, jaká rostlina by to mohla být? Podobá se jí hodně Rožec obecný. Liší se od něj v tom, že Rožec je více chlupatý. Také v tom, že rostlina, kterou jsem našl, má květy jen na vrcholu rostliny.
Doplněna:
jsem si jistá, že to není Rožec, ale něco hodně podobného – KVĚTY ROSTOU JEN NA VRCHOLU ROSTLINY A TO NA TENKÝCH „STOPKÁCH“. ROSTLINA JE MÁLO CHLUPATÁ.

Braník

zkus se podívat tady:je to klíč k určování rostlin
http://colee-rostliny.ic.cz/kli­cr.html

Anonym63

pusinka50 ne k čemu by mi to bylo??? Já nevím kdo tady píše nesmyslné odpovědi,aby dostal body.