Avatar uživatele
Anonym63

Co je to za rostlinu?

Našla jsem rostlinu, které se opdobá rožec obecný – má stejný tvar listů a také 5 květních lístků stejného tvaru. Liší se v tom, že rostlina, kterouo jsem našla je méně chlupatá, vysoká ( nejvyšší kterou jsem našla) asi 30 – 40 cm, planě rostoucí a listy na stonku jsou postaveny vstřícně, našla jsem ji v Přerově u zahrad, na cestě ( polní) není, teda alespoň myslím pěstovaná. Dále se liší v tom, že má hodně kvítků ( poupat),ale jen na vrcholu rostliny, většinou je jen 1 květ roskvetlý a je na krátké „stopce“. Také jsou na jiné, ale asi stejně dlouhé stopce často dvě poupata. Zbylá poupata buď žádnou „stopku“ nemají a nebo ji mají velmi krátkou. Nevíte jaká rostlina by to mohla být ???
Doplňuji:
Paprastoji glažutėypadá to jako něci mezi rožcem rolním a ptačincem velkokvětým – ptačinec má stejný tvar květních lístků, ale má je o moc větší než ty kališní, zatímco ta rostlina má oboje lístky téměř stejně dlouhé a normální lístky mají podobný tvar rožce rolního a narozdíl od ptačince nejsou postaveny křižmostojně,ale vstřícně… Já vůbec netuším,co by to mohlo být ,asi nějaký nový druh 😁

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4001 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Proč tu máš dva profily? Boduješ sama sebe???

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

Mohl by to být ptačinec.

Zdroj: http://www.bi­olib.cz/cz/for­msearch/?acti­on=execute&se­archarea=1&strin­g=pta%C4%8Dinec

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Teď už je to poněkud lepší.
Tipuji ptačinec, přesněji si netroufám 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Anonym63, pusince50 se vůbec nediv. Je tu dvakrát položená stejná otázka. Ty by sis nedala dohromady, že tazatel je stejný? Tak či tak opakovaná otázka na odpovědích.cz =podvádění. Když jsi otázku psala, určitě ti našeptávač řekl, že podobný dotaz tu už je. Proč jsi tedy ignorovala toto upozornění?

Teď to zkus pochopit a vysvětlit:

veronika36
Jaká je to rostlina?
Našla jsem rostlinu a potřebuji ji popsat (do herbáře), nevíte, jaká rostlina by to mohla být? Podobá se jí hodně Rožec obecný. Liší se od něj v tom, že Rožec je více chlupatý. Také v tom, že rostlina, kterou jsem našl, má květy jen na vrcholu rostliny.
Doplněna:
jsem si jistá, že to není Rožec, ale něco hodně podobného – KVĚTY ROSTOU JEN NA VRCHOLU ROSTLINY A TO NA TENKÝCH „STOPKÁCH“. ROSTLINA JE MÁLO CHLUPATÁ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Braník

zkus se podívat tady:je to klíč k určování rostlin
http://colee-rostliny.ic.cz/kli­cr.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Anonym63

pusinka50 ne k čemu by mi to bylo??? Já nevím kdo tady píše nesmyslné odpovědi,aby dostal body.

před 4001 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek