Co je to za rostlinu?

  • Řimbaba-

Ve staré knize o zdraví jsem se dočetl takový návod na čaj:

Na revmatismus prudký
Třezalka.....­.............­.30g
Řimbabový kořen......30g
Topolové listí........­.....20g
Vinné listí........­...........20g

Nejlepší odpověď
hanulka11

je to léčivka připomínající kopretinu
http://www.mi­neralfit.cz/do­maci-lekar-clanek/rimbaba-obecna-340/

Další odpovědi
jendahun

Řimbaba – kopretina řimbaba,druh kopretiny,používaný v lid. lékařství migrény,úporné bolesti hlavy a revmatické bolesti kloubů.Působí na snižování horečky a má analgetické účinky.Roste planě.
Třezalky je několik druhů,používá se tečkovaná.
Topolů máme několik druhů taky,minimálně bílý,černý a osiku.Pokud by byl zájem,načtu toho víc o řimbabě,mám několik knih o bylinách,ale trvale se tím už nezabývám.