Werwolfka

Co je to za rostlinu?

Dobrý den, dostala jsem rostlinku v květináčku, je mírně chlupatá. Majitelka má ješět podobné akorát méně chlupaté, nevíte někdo prosím, co to je?? Děkuji Foto zde: http://img710­.imageshack.us/im­g710/3010/20062010789­.jpg

Nejlepší odpověď
BEAES

Vypadá to na nějaký sukulent, chce jen mírnou zálivnu. Pokud to budete chtít vědět přesně, doporučuji vzít květinu za odborníkem do květinářství,tam vám to řeknou přesně.

Další odpovědi
martina1

Myslím,že je to thilandsie(nevím jak se to přesně píše).mám doma podobnou,ale žíhanou.Aloí je sice mnoho druhů,ale mají dužnatější listy.

oskar

Ja bych řekl Aloe vera.

salsa verde

je to tilandsie. svým způsobem velmi zajímavý rod. nároky na pěstování: nezalívá se, jen se rosí odstátou případně dešťovou vodou. nesahat na ty chloupky na listech, jejich prostřednictvím si rostlinka bere vodu. nehnojit. světla dostatek, ne úpal na slunci. ve tmě bude živořit.

elektrikář

Nejlepší je zeptat v botanické zahradě na Slupi Ředitel pan Větvička vám ochotně poradí