zjentek

Co je to za poruchu, kdy mě dokáže rozházet jedině hlupák, zatímco inteligent vůbec ne?

Přitom řadoví občané to běžně cítí obráceně. Nechápu to. Co to značí?

Třeba když někdo řekne, že z otázek vyčte to či ono, tak ten mě nerozhází. Je hrozně chytrý. Totiž umímí číst v otázkách.

Nejlepší odpověď
seraphico

O poruchu se nejedná. Neřekl bych, že je to zas tak ojedinělý jev. Když hlupák vytasí svoje argumenty, tak kolikrát nad tím zůstává rozum stát a pak tě to může snadno rozházet. Záleží, jak moc si to bereš k srdci a jak snadno dokážeš ignorovat nesmysly. Možná by pomohlo stýkat se pouze s hlupáky a pak by sis vytvořil přirozenou imunitu 😄

Další odpovědi
aliendrone

O žádnou poruchu se NEJEDNÁ, naopak je to zcela přirozené. Už jen představa, že takový blb „začne myslet“ (a pak nedejbože JEDNAT!) je natolik děsivá, že ji ani nechci rozebírat. Jistě znáš z životní praxe sám. To, čeho je blb schopen prostě NEVYMYSLÍŠ! Ani kdybys měl fantazii jako H.Ch. Andersen. :(

Proti tomu NENÍ obrany, nepomůže ti představivost, uvážlivost, racionalita a obecně veškeré pozitivní vlastnosti. Pomůže jedině SÍLA (pokud možno brutálně použitá), protože jedině jí blbec rozumí na své úrovni dostatečně dobře. A tak PŘIROZENĚ a INSTINKTIVNĚ si sám sebe „voláš do zbraně“, adrenalin zaplaví krevní oběh, atd. atd., no. :)

Ostatně dokonce i zhovadilý bolševik jistotně věděl, že iniciativní blb je HORŠÍ, než třídní nepřítel. ;) :D :D