JájsemRaibek

Co je to za policistu, který odběhne od útočníka a ponechá jeho zbraň ležet vedle něj?

Ano, situace je zmatená, první policista je zraněn a postřelí útočníka, ten lehne na zem. Druhý policista odbíhá od ležícího útočníka a přitom v jeho blízkosti ponechá jeho zbraň.
To se neučí ve výcviku jak postupovat?

Zde video ze zásahu: https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/clanek/ve­cernik-zverejnil-video-jez-ma-zachycovat-zasah-proti-utocnikovi-ve-vrutkach-40327536#seq_­no=2&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_req_­id=PZRyGRcIfT5-202006141648&­dop_source_zo­ne_name=novin­ky.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=

Doplňuji otázku o odpověď odborníka, přesněji bývalého policisty, který tvrdí, že ve videu chyby našel a jednou z chyb je i má dříve položená otázka o odzbrojení útočníka a odběhnutí od pachatele i od kolegy.
https://www.no­vinky.cz/stalo-se/clanek/hrinko-policiste-z-vrutek-nekolikrat-chybovali-strileli-proti-sobe-40327817#seq_­no=1&source=hp&dop_a­b_variant=382300&dop­_req_id=TC4ieS­PspSN-202006161832&­dop_source_zo­ne_name=novin­ky.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=
Takže co vy na to?

Nejlepší odpověď
Kepler

Hrubá neprofesionalita i v případě, že by se domnívali, že útočník byl zneškodněn.

Další odpovědi
Edison

Mně se líbí, jak to hodnotíte. Přitom máte jen informace zprostředkované bulvárem. Nikdo z vás tam nebyl a víte prd, jak to proběhlo.

aliendrone

Eh, proč to řešit, prostě fízlové, no. Pachatel může být rád, že ho „nezaklekli“ a ostatně vrtat se v tom videu… Víš jaký hlavní důvod benga uvádí pro používání „zabijáckého“ (expanzního) střeliva? Právě eliminaci rizika odražených kulek. Takže…

Buď je to odůvodnění LŽIVÉ (což u fízláckých psychopatů nepřekvapí) NEBO se ta paka postřílela NAVZÁJEM. ;) :D :D

Edison

Jak jsem psal: To videjo je naprosto neúplný a soudit cokoli na základě něj je bohapustý NESMYSL!!!

Edison

Aliendrone, a seš si jistej, že slovenští poldi je maj?

JájsemRaibek

Edison – bulvár nebo veřejnoprávní, je úplně jedno. Na videu a ať už je pořídil kdokoli je vidět jak útočník klesá k zemi, zbraň je vedle něj a policista od něj odbíhá, aniž by zbraň odstranil z jeho dosahu. Následně přiběhne další policista a ani ten o zbraň ležící na zemi nijak neprojeví zájem.
Dokonce jej ani nezajímá stav kolegy a ani zneškodněného, prostě se sebere a zmizí za vedle stojícím autem.

Edison

Já si nemůžiu pomoct, ale žádný videjo v článku není.

Kepler

Edison: co to zase kecáš o bulváru? To video ti nestačilo? Sorry, bod jsem dal omylem.

Edison

„Policie pravost videa zatím nepotvrdila.“ To nestačí k pochybnostem? Nemluvě o tom, že vím moc dobře, jak lze jakékoli videjo zveřejněné bulvárem prezentovat: Žádný video z události jsem teda fakt neviděl.

Edison

Tak jsem si to videjo našel… Je to přesně, jak říkám. Kder kdo přišel k tomu, že se polda běžel někam schovat? Vůbec tam není vidět, co se děje mimo záběr kamery. A z tohodle chcete něco usuzovat? Chybí zvuk, takže vůbec nevíte, co na sebe třeba pokřikovali. Prostě děláte naprosto ukvapený a nepodložený závěry. Takže: NE, TO VIDEJO MI FAK NESTAČÍ!

Kepler

To je úplně jedno, jestli to policie potvrdila nebo nepotvrdila. Jestli je to neprofesionání přístup, jako že je, tak stejně budou mlžit.

Edison

Ono to zase až tak jedno není. Není vůbec jasný, kde se tohle video vzalo. Evidentně to ani není přímo záběr kamery, je to něco překopírovanýho mobilem z vobrazovky. Ani není ta obrazovka vidět celá, takže další ořez, který neudělá nic jinýho, než to, že chybí ještě více detailů. Všechno špatně, hlavně na tý zprávě. Když ti ukážu černej flek a budu tvrdit, že tam je přece jasně vidět nějaká událost a bude to z holinky.cz taky tomu budeš slepě věřit? Ona kapka kritickoho pohledu na zprávu samotnou by fak neškodila. Takhle se totiž fak šížej hoaxy.

aliendrone

Edison>>> Pochybuji, že by si někdo dal takovou práci, aby jen tak z plezíru a za své vyrobil takové fakevideo. Přijde ti to pravděpodobné? ;) :)

Edison

Viděl jsi to? Nepíšu, že vyrobil. Ale ukradl. A to dost bobým způsobem. Nejde o to, že mobilem. Ale podle kousíčku obrovské časové značky soudím, že kolem toho, co je na tom mobilem natočený se děje ještě spousta věcí, které by toho mohly spoustu vysvětlit.

aliendrone

Edison>>> No to nemohu zpochybnit, taktéž soudím, že video není pořízeno v souladu se zákonem. No a? Nejsem orgán činný v tr. řízení a tudíž nepotřebuji soudně vystavit povolení ke šmírování k tomu, abych si udělal obrázek. A ANO, i já si myslím, že video je přehráváno na nějakém monitoru a natáčeno mobilem. Ovšem ten „ořez“ nevidím jako tendenční snahu o schování „důležitých informací“, ale jako ryze praktickou snahu v daných podmínkách a situaci s ne zrovna špičkovou technikou pořídit co nejlepší video. Víš, ne každý má mobil co zmákne 4k video při 60fps – já kupříkladu NE. :)

Edison

Nojo, jenže spousta detailů z okolí prostě chybí. Ne kvalitou videa, ale právě tím ořezem. Takže úplně chyběj souvislosti pro to, aby si člověk udělal obrázek.

aliendrone

Edison>>> OK, můžeš dát nějaký příklad potenciálně chybějící souvislosti, která by VÝZNAMNĚ změnila předváděnou situaci? ;) :)

Edison

Třeba šel ověřit, jestli tam není druhý útočník. To je dost významná věc, nemyslíš? Dovedeš si představit, že by se věnoval jednomu, nebo poldovi a druhej přiběhne a podřízne nejen jeho, ale i další jak slepici?