lucille

co je to za obrazy???

jak se říká obrazům na kterých je namalovaná krajina ale pritom kdyz se do toho zadivate tak je tam napriklad nahážena??…pop­řípade jak se jmenují malíři kterí takový obrazy malují

Nejlepší odpověď
led

zjavne máte na mysli IMPRESIONISMUS
obraz nie je robený ťahmy štetca ale tzv.bodkovaním. Zblizka to potom naozaj vyzerá ako nahádzaná farba
Doplňuji:
Ďakujem znalcom umenia za upozornenie. Nemohli by napísať aj svoj názor?

Další odpovědi
Luss

nejsem si moc jista, co mate na mysli. ale treba malir Arcimboldo (renesance) je znam svymi obrazy, kdy se divate na napr.hlavu cloveka, ktera je tvorena ovocem, zeleninou, morskymi plody, plameny, rostlinami atd. ma tatkto ztvarnena 4rocni obdobi, je to k videni v Kunsthistorische Museum ve Vidni (castecne).
ale priznavam se, ze otazku moc nechapu, nebo nevim co presne je mysleno. Pro Led: impresionismus sice popisujete celkem presne, nicmene v nich nikde zadne „skryte“ postavy, vyznamy atd nenajdete. Vychazi zcela jasne z realismu a ztvarnuje prvoplanove to co je malovano. (byt tou technikou co popisujete), ale to co mysli lucille to tedy opravdu nebude.

HOMER

Velmi zajímavá otázka,škoda že nevím ale chtěl bych..Třeba ten obraz co z blízka vypadá jako nějaká mozaika,ale když jdete dál je to portrét.jestli se mi povede to zjistit,ještě se ozvu :D