Lgee

Co je to za kámen?

Nejlepší odpověď
zjentek

Asi už mám špatný monitor. To je finta, ne? Není to částečně rozmrzlá sekaná?

Další odpovědi
klumprt

Amechtotit. Nalézá se zejména na úpatí hory Kilimandžáro a je sopečně-vulkanického původu. Na amsterodamských burzách drahokamů, lze za něj získat celkem slušné peníze. Radši se moc nikde nerozšiřuj, že něco takového máš.

Klaproth

Bídná fotka. Z toho nic nepozná ani odborník na šutry…

Emefej

Fotka je špatná, ale i kdyby byla dokonalá, nic to neřeší. Pouze podle obrázku nikdo minerál neurčí. Mineralogii se věnuji přes 50 let, něco málo o určování vím. Mohl by to být rodochrozit, radonit, kunzit, fluorit, turmalín a ještě asi tak 1000 dalších šutrů.

Lamalam

Jenom podle obrázku nelze určit. Barva je tak proměnlivá, že při určování minerálů má pouze pomocný význam. Určující je geologický kontext, tvrdost, vryp, lom, lesk, štěpnost, hustota atd.

Dochy

křemen? Hádám…

dubraro

Může to být i růženín.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/R%C5%AF%C5%BE­en%C3%ADn

Lgee

Je zajímavé že na Google to nenajde žádný výsledek.

klumprt

No, to je zajímavé.