dgfdgf

Co je to za jídla?

A co je to hnědý na těch knedlících? A ta whisky vzadu je skotská nebo irská?

Nejlepší odpověď
quentos

Vpravo nahoře mazanec, dole uprostřed bych to tipoval na listový špenát.

Další odpovědi
ivzez

Tipuji to na jehněčí s velikonoční nádivkou, listovým špenátem
a bramborovými knedlíky.
Dobrá kombinace, jen bych dala přednost bramborám.

_____________

Reakce na doplnění otázky:

Nenapadlo mne, že by někdo nepoznal cibulku
a ptal jste se na jídla…

Whisky neznám, pivo už někdo identifikoval.
Ještě je tam něco zabaleného → ani to nepoznávám.

briketka10

Vzadu je Scallywag whisky a malovaná vajíčka.
A zapálená svíčka. ( nepatří k jídlu )
Vpravo mazanec.
Nalevo kulaté brambory se špenátem a mísa s
nádivkou.
Červená zapékací mísa s velikonoční pečení.
Vepředu je talíř s bramborovými knedlíky a špenátem.
K tomu pivečko Hubertus jistě vychlazené 😁

Ad dgfdgf

Požadoval jsi vyjmenovat všechna jídla?
,,,
Ad dubraro

Nemohu ve Tvém odkazu nikde najít zmínku o masu
které napsala ivzez o svátku Pesach pouze bláboly
o bohu 😁

bolak

škoda času strávenýho přípravou, vzhledem k tomu jak to bude vypadat za 24 hodin

da ny

„To“ hnědé na knedlících z brambor může být osmažená (zkaramelizovaná) cibule.
Na takových knedlících běžná věc ;).

zjentek

Vepřo knedlo špeno, asi ;)

Jinak jsem tam identifikoval ještě vajíčka. Ty na špejlích se jedí zřejmě jako kukuřice.

dubraro

Správně to identifikuje ivzez.
Složení jídel je velmi podobné slavnostní židovské večeři o svátku Pesach, tzv. sederu.
Zaujalo mne málo známé a výborné pivo z pivovaru v Kácově.

Zdroj: http://genera­ceviry.cz/sklad/se­der.pdf

still

Jídlo máš. Pod ním stůl, nejspíš dubová deska, natřená Balakrylem Telux z Barvy Laky Hostivař, dále podlaha a sklep (určitě vytápěný) se spoustou lahví od Hubertusu.

Králičí Žena

Na těch knedlících asi med nevo karamel

ruoungoai

Was gifted a bottle a few years ago, before really appreciating whisky and thought it was okay. Drank half and left it on the shelf until recently when the other half opened a bottle she had.

Lately I've begun to really appreciate proper whisky, gin and rum and found it a fantastic dram…highly enjoyable and full of flavour.

https://douon­gngoainhap.com

briketka10

Scalywag whisky je ze Skotska:
https://www.mas­terofmalt.com/whis­kies/douglas-laing/scallywag-whisky/

briketka10

Zapomněla jsem vedle malovaných
vajíček je jeden Jidáš.
A asi malinký beránek z marcipánu?