Kepler

Co je to za jazyk?

"Hrm eá hrm hrm, ker karája šuajrá strágom. Tintili vintili!

Znalcům se omlouvám za případné pravopisné chyby. Kamarád mi tvrdí, že jde o starověkou dátštinu, já mu ale moc nevěřím. Mně to připadá spíše jako jazyk nepálských yettiů. Nebo, že by původní aliendronština? Dokonce mi někdo tvrdil, že je to britská obdoba kódu Navajo, který nakrátko zavedl Winston Churchill, ale nacisté jej brzy prolomili. Co připomíná vám?

https://pixaba­y.com/cs/photos/bu­lldog-klobouk-tv%C3%A1%C5%99-pohled-2489829/ Churchill

Nejlepší odpověď
dudu

Mám dojem, že se jedná o hříčku – uměle vytvořený jazyk skupiny našich intelektuálů. Asi to má něco společného s počty, protože slovo šuajrá znamená „víc než deset“.

Další odpovědi
aliendrone

I když to laikům může připadat jako vznešená řeč Alienů, tak pravda je taková, že NENÍ. Alieni disponují více smyslovými orgány a nejsou omezeni na těch několik chaboučkých lidských senzorů, povětšinou ještě dost ubohých co se kvalit týká. Ostatně komunikovat např. ESP je u Alienů nezbytnost, protože jinak ani NELZE kvalitně reprodukovat krásu, úžasnost a vůbec superióznost jejich myšlenek! ;) :D

Navíc pochopitelně tento „jazyk“ ZNÁM a VÍM co to znamená. Ono s trochou přemýšlení na to přijde každý. Faktem je, že již od dob maďarských nájezdů na Velkomoravskou říši včetně průchodu mongolských vojsk přes moravské území ve 13. století se v důsledku mezi"lidského" křížení tamní mluva DOST odlišila od té lidskonormální české. Kdo někdy slyšel brněnský hantec apod. DOBŘE VÍ, o čem mluvím. ;)

Tato ukázka je pouze zkomolenou verzí výše popsaného, konkrétně jde o záznam řeči návštěvníka Keplerových palíren a kvasíren po prodělané exkurzi v jednom z pobočných závodů. Volně přeloženo znamená.„Kurnik, dát si ještě jednu rundu, tak mě vezou na krchov, naštěstí už na ni nemám peníze!“ :D :D :D

Což svědčí o tom, že návštěvník byl ZNALEC, bo jen Moraváci (především z okolí Valmezu) trpí iluzí, že umí dělat víno. Kořku ale dělají FAKTICKY DOBROU! Jsou i tací, že by řekli, že žádnou další lepší už neviděli – a to DOSLOVA! ;) :D :D
Inu jak se říká: „Jaký pán, takový krám“! ;) :)

metro

Podle mě jde o sindarštinu.