zjentek

Co je to za jasný objekt, který právě nyní krouží na orbitě od západu k východu?

Možná, že krouží spíše od SZ k JV, ovšem blíže k záchodu a východu. Co to je? Něco vypustili? Je jasný, takže je pravděpodobně níz­ko.

Objekt zářil příliš jasně, ISS by musela být hodně nízko, aby to byla ona. Pozoroval jsem okolo 20 hod. Ještě mě napadlo, pokud by se přece jen jednalo o ISS, že takto ostrá jasnost mohla být způsobena silným mrazem, který zde včera tou dobou začínal panovat.

Mohla?

Odpovědi
Justin1

Možná Mezinárodní kosmická stanice.

dust8

Možná nějaká zbloudilá družice? Mohl to být i světelný smog – teoreticky.

Kepler

Běžná družice to asi nebyla, ty nejsou moc jasné. Ale ISS, to je jiné kafe! Jednou jsem pozoroval její přelet (časy a data se dají najít na netu) a zářila velmi jasně.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.