zzzzz

Co je to za izolaci?

Vypadá to jak sláma nebo seno zalité betonem. Je to šedé. Je z toho částečně postavena příčka ve starém domě. Jsou to takové desky hrubé asi 5 cm. Pravděpodobně to sloužilo jako zateplení.

Nevíte jak se to jmenuje?

Doplňuji:
Je to heraklit.

Nevíte ještě, zda je v tom nějaký azbest? Je to docela staré typuju tak 30 až 50 let.

Nejlepší odpověď
briketka10

Složení dřevocementových desek

Tepelná izolace, která spojuje vlastnosti přírodních i syntetických materiálů se dříve nazývala Heraklit. Kombinuje dřevní vlákna spolu s polystyrenem a pro ztužení ve formě desek používá cementu.
http://sloven­skainzercia.sk/x-sk/inz/1565/1565299-heraklit-stavebna-doska-z-drevitej-vlny-a-cement-2.jpg
Doplňuji:
já mám starý byt a ten Heraklit
je u mýho stropu, když jsme tam
dávali lustrhák horko těžko drží..

Další odpovědi
anonym

Heraklit.
Hobliny s cementovou kaší, slisované do desky.
Je to ono?
Doplňuji:
foto – https://www.go­ogle.cz/search?q=he­raklit+foto&cli­ent=opera&hs=Q2D&ch­annel=suggest&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=Hw8zU6-yMOeI7AaNqoCA­CA&ved=0CC4QsAQ&biw=1024­&bih=600

mosoj

Je to heraklit a dříve se používal hlavně jako izolace!!! a nosný podklad pro omítku. Pro zlepšení tepelně izolačních vlastností se začal dělat s vrstvou polystyrenu na jedné straně. Používal jsem ho již pře 35 lety. Ta druhá strana se překrývala rabicovým pletivem a nahazovala. Stěrka a perlinka tenkrát ještě nebyly. Začínalo se teprve s lepením dlažby.
Z heraklitu se dělaly i duté tvárnice které se vyplňovaly betonem. Později byly také doplňovány jednostranně polystyrenem.
Doplňuji:
A jsou to opravdu dřevěná vlákna spojená cementovým pojivem.

Drap

Nebyla to ani tak izolace, spíše stavební materiál. Používal se často na příčky a podobně, stejně jako dnes sádrokarton.

cukrar

Že je to heraklit bylo již sděleno. Jen někteří píšou že je to izolace , jiní nesouhlasí.
Dříve se heraklit používal jako stavební deska, která měla výbornou tepelnou izolaci. Ale to platilo před 30–50lety. Dneska se heraklit téměř nepoužívá (jen vyjímečně) páč byl dalece překonán, jako stavení deska a ještě více jako tepelná izolace. Toť jen drobné doplnění ke správným odpovědím.

Emefej

Azbest by v heraklitu být neměl, jsou to je hobliny v betonu.

honza19hk

heraklit.
je to nehořlavá izolace z dřevěných hoblin zalitých cementovým mlékem. Azbest v tom není,ale do suti to dát nejde (velké množství ne, pár kousků ano) a do dřeva také ne,jelikož to nehoří.Je to normální komunální odpad ,ale je lepší ho odvézt na sběrný dvůr.

briketka10

ad cukrar

Desky z dřevité vlny a cementu
Podle jednoho z prvních výrobců
jsou stále všeobecně nazývány
původní obchodní značkou – Heraklit.
viz dole můj odkaz..

briketka10

zzzzz
tady ale píšou, že v minulých letech byl přidáván
ještě vláknitý azbest no, ale nepíšou v jakých letech ?
http://www.sil­varium.cz/les­nicka-prace-c-7-10/desky-pojene-mineralnimi-pojivy

zzzzz

🙂

briketka10

azbest v tom nebude a starý je to určitě
můj byt je ve starý stodole a ta stojí od
roku 1939, tak to je ve střeše od tý doby :)

zzzzz

A jak se jmenuje Drape????

zzzzz

já nevím není někde nějaká fotka?

zzzzz

ty hobliny jsou tak 3mm hrubé, je to možné že je to ono??? Je to nějaký starý typ heraklitu??? 🙂

anonym

Jo, to bude ono.

anonym

Ano – tyto desky mohou obsahovat i azbest – bohužel to ale nezjistíš jinak, než analýzou.

zzzzz

No tak to ať už si analyzují ve sběrném dvoře, já je chci vyhodit a nevím zda můžu normálně do suti, nebo zda je dát bokem.

briketka10

ahá, tak já hledám a hledám
a jsem, jako ti rádcové našli
nenašli :)

zzzzz

🙂