reika

Co je to za houbu?

Na zahradě mi vyrostla u stromku meruňky tato houba. Neznáte ji někdo? Není jedovatá? Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Takto to vypadá jako smrž. Ten jedovatý určitě neni. Je dokonce vyhledáván jako jarní a letní chutná houba a kulinářská delikatesa. Osobně bych pečlivě prohlédl a porovnal s internete, nebo s atlasem hub.

Další odpovědi
annas

Smrže rosttou i na zahradě, Mohl by to být smž obecmý. Ty ostatnío ruhy mají tmavou hlavu.

Zksute se podívat do odklazu na obrázky a porovnat. je

Najdete odkazy na tři druhy smržů.

https://www.id­nes.cz/hobby/a­tlas-hub/smrz-obecny-morchella-esculenta.A080512_122­816_receptar-bylinky_tyn

Ale zepttala bych se nějakého houbaře, který smrže sbírá a zná, pokud je pro vás tato houba neznámá.

Kepler

Smrž kuželovitý nebo obecný. Oba jsou jedlé a dobré. Porovnej:
https://www.na­houbach.cz/atlas-hub/3/?as[title]=&as[do­ba_vyskytu]=4&as[mis­to_vyskytu]=0&as[vy­uziti]=0&as[tva­r_trene]=0&as[bar­va_trene]=0&as[kon­zistence_trene]=0&as[po­vrch_trene]=0&as[po­vrch_klobouku]=0&as[bar­va_klobouku]=0&as[tva­r_klobouku]=0&as[o­kraj_klobouku]=0&as[vu­ne]=0&as[chut]=0&as[hy­menofor]=0&as[pr­sten]=0&as[pochva]=0#hou­by

EKSOT123

Kudla, zejtra du na ně!