zjentek

Co je to za fobii, když se trpí pocitem, že vám něco utíká, ale nemůžete s tím nic udělat?

Nejlepší odpověď
Kepler

To není fobie, jen čas utíká jako velbloud, kterému práskneš bičem přes koule. Ta sviňa utíká tím rychleji, čím jsi starší. Až tě ten čas dožene, možná si budeš říkat „ne, ještě ne“. Takže žij každým dnem tak, jako by byl tvým posledním. Mně to sice nějak nejde, ale se*u na to.

Další odpovědi
sesednizkola

Otázka: Máš ženskou/chlapa?

Lidé co mají nenaplněný partnerský život, žijí sami nebo s někým koho nemilují většinou mívají oprávněný pocit, že jím ujíždí vlak. Tak bych zkusil řešit tuhle stránku života. Nejhorší je, když je člověk dlouho sám a nalže si, že si zvykl. To pak vytváří ten pocit, že s tím nemůže nic dělat.

Všechno ostatní je jen podpůrné, pes, zahrada dokonce ani kamarádi nebo dobře placená práce ti pocit dobře prožitého života nedají vůbec nikdy a pak dny, měsíce i roky letí jak zběsile.

Samozřejmě nevím, jaká je tvá situace. Taky to může být chvilkove zaviněno tím okolím. Třeba když někdo celý život sní a plánuje a pak ve 40 si uvědomí, že zatímco on pořád dělá podrztasku za 12 na účet, vidí své vrstevníky (nejlépe nějakého spolužáka bývalého,, kterého pořádně nesnášel) jak má domy, dráha auta, ženský, je vážený a on sam nic. Jak ale říkám, když má člověk nějaký protějšek nebo děti a rodinu, tenhle pocit je jen chvilkový a dožene občas každého.

Ještě dodám. Četl jsem článek, že tyto pocity také vyvolávají sociální sítě, hlavně Facebook. Vždy je někdo, kdo se v tu chvíli co vy sedíte doma nebo jste naštvaní někde baví, někdo prostě prožívá v tu chvíli „lepší“ život. Tak se take nesrovnavat s ostatními. Škodí i bulvár.

ivzez

To není fobie, to je stárnutí…

marci1

Mohla by to být „chronofobie“ (chorobný strach z plynutí a redukce času života). Jednou jsme tu, abychom si něco užili a ne furt něco honili. A třeba to, co nám „utíká“, nemusí být pro nás to pravé ořechové. 🙂

orwell

Fekalofobie. A nejhorší je, když se ti to nezdá a nedá se s tím opravdu nic udělat ☹

bolak

facebookfobie? hodně lidem se tohle děje, když jim spadne internet a nemůžou sledovat cizí statusy a lajkovat jejich posty

zjentek

Orwell… well… ;)

zjentek

Keplere, nevěřím ti. Mně to totiž taky nejde, jenže já na to neseu a důsledkem je tato otázka. A ty odpověděls…

Kepler

Já vím, tys mi nikdy moc nevěřil. Ale třeba do toho ještě dorosteš 🙂

zjentek

Odpověděls, takže na to neseeš a jenom kecáš, abys byl za drsňáka. Kdyby bylo po mým, více bych růst synchronizoval, aby z něj byl takový jakoby vzájemný růst. Jednou jsem dlouho čekal, až v mý blízkosti něco doroste a nakonec mě ta mariuhana přerostla skoro o 2m. Jistá ponaučení z toho plynula ;)

zjentek

Ad marci1: Tak to mě uklidnilo. Snad jednou ta fáze přijde a bude klid. zatím si mnoho desítek let jen říkám- přestaň to honit zjentku, přestaň to honit, jako bych to podvědomě tušil, že je to špatně. A zatím jsem to nedokázal, furt to honím ;(