nyjono

Co je to za fenomén Pepco? Co je na něm fenomenálního?

Ptám se, protože tam nechodím, ale z reklam mi to přijde jako normální obchod.
Možná lze přirovnat k obchodům KK?

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/lide-stoji-fronty-na-lzice-na-boty-a-na-nehty-jinak-celkem-klid-a-mir-132314#seq_no­=2&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_req_­id=qq9CQGFnSqU-202012032318&­dop_source_zo­ne_name=zpravy­.sznhp.box&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Ptám se, proč je Pepco označován za fenomén?

Nejlepší odpověď
marci1

PEPCO je obchod s polským levnějším zbožím (zejména dětským oblečením, zbožím pro domácnost ap.), podobný jako obchod KiK. Nakupuje tam mnoho lidí, zejména maminek s dětmi. 🙂

Doplňuji: To by ses musel zeptat pana redaktora Jaroslava Maška, který PEPCO takto označuje.
V redakci Seznam Zprávy řídí byznysovou rubriku.
Za mě: Levné, docela „hezké“ zboží. 🙂

Další odpovědi
Emefej

Novinářský obrat, použitý v jednom článku a podruhé v tvé otázce.

Mr. Marek

Je to jako s Dedoles, je to všude – TV, rádia, internet.

successful

Je populární v tom, co dělá. Vyniká v tom, tak je po něm a jeho zboží velká poptávka. Je levný, dostupný, je tam všelicos (hlavně sice dětské zboží). Pro matky z malými dětmi je to logicky „ráj.“ Je v tomhle ohledu dost jedinečný a nemá velkou konkurenci. Po znovuotevření byly před jeho obchody velké fronty po celý den. Je o něj velký zájem.
Označil to tak jeden pisálek v jednom jediném článku, no a co? Obraty novinářů a jiných publicistů jsou jejich věc a jejich volba (na vlastní zodpovědnost). Já bych to za fenomén neoznačil. Autorovi to asi připadalo mimořádný úkaz (že jsou tam takové fronty) anebo v jiném významu (pravděpodobněj­ším), že Pepco mu připadá, že v vyniká v určitém ohledu (fenomén má víc významů). Znamená něco neobvyklého nebo vyjímečného, jedinečného. Buď neobvyklý jev nebo v něčem vyniká.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.