Liliana Steh

Co je to YAOI?

Ahoj nevim uz kde jsem narazila ale napadlo me zeptata se co to znamena kdyz uz tu jsem…

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem v jedno z mnoha odkazů

Je to japonský termín pro ,,lásku" dvou kluků, čili homosexuálů. Ovšem nepleťte si to s názvem yuri, což je něco zcela odlišného. Yaoi se většinou používá v nejrůznějších povídkách, manze a anime. Hlavní postavy většinou zaujímají dva chlapci jeden jako seme ( ,,znásilňující" ) a druhý jako uke ( ten hraje ženskou roli ). O BL romány (Boys love) se zajímají spíše dospívající dívky. Yaoi mangy, anime, povídky .. zahrnují i erotické scény a mnohdy dost podrobně. Takže pokud na tohle někdo nemá žaludek, nemá na tomhle blogu co dělat. :)

Jo a ještě, pojem shonen- ai je yaoi, které se spíše zaměřuje na romantiku než na erotické scény jak tomu v mnoha případech je. Takže název shouen- ai je většinou zaměřen na romantiku a milostný život, ale opět milostný vztah dvou mužů!

http://yaoise­kaii.blog.cz/1302/co-je-to-yaoi

http://sk.wiki­pedia.org/wiki/Ja­oi