Co je to wellness?

Dobrý den, v naší obci se otevírá nový podnik s označením wellness a nedovedeme si doma moc dobře představit co to je? Nevíte to?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Tak to bude vše příjemné .....masáže ,koupele, zábaly, kosmetika ..prostě relax, u toho občerstvení příjemné posezení

zde si přečti víc

http://www.aprcz­.cz/pages/osve­ta/wellness/we­llness.pdf

Další odpovědi
Děda Louda

Bez cizojazyčných názvů a různých příkras v podobě používání zázračných metod a přípravků se jedná o tělocvičnu provozující nejrůznšjší tzv. zdraví prospěšné (ve skutečnosti spíš módní) aktivity a kurzy a aktivity v podobě např. masáží, koupelí a pod.

Damiana

Slovo WELLNESS znamená stav/pocit blahobytu, jež je maximálně orientovaný na individuální možnosti člověka. Je to dlouhotrvající – stupňující se proces přeměny psychické, intelektuální, emoční, sociální, duchovní a okolní pohody.
Je to také označení pro strukturu, zařízení a prostory, které jsou realizovány v konceptu s touto filozofií (architektura, design, barvy…) a pro programy, které nás k pocitům wellness vedou (procedury, balíčky, menu…). Wellness prostor je v nás i v přírodě, pokud nám zajišťuje prožitek krásy, klidu a míru.
V objektu očekávej masáže, zábaly, relaxaci s hudbou, saunu, bazén, whirpool atp. Ovšem podle toho, na co mají provozovatelé penízky.
Dnes je to módní slovo a kdejaký masérský salónek ho zneužije.
Pokud to tam ale bude stát za to, hezky si to s rodinou užijte. 🙂

MarkettB

Přesně tak, jako tu píší ostatní :) čekají vás samé krásné relaxační věci, příjemné relaxační prostředí…já osobně nejvíce využívám masáže a sauny nebo páry, chodím sem soulspa.cz, můžete se podívat a zjistit, co vše wellness obnáší :)

Broukk

I já byla jako Market v soulspa.cz a spokojenost. Člověk si užije odpočinku, relaxace, zároveň i zábavy :).

petrdostal

Tyjo tak to vám docela závidím. My jezdíme s manželkou na různé wellnessy taky. Budete tam mít nejspíš různé masáže, bazény, sauny, atd. Záleží, jak bude podnik vybavený. My většinou navštěvujeme termální lázně hevíz https://www.en­sanahotels.com/cz/la­zenske-hotely/destina­ce/madarsko/he­viz , abychom spojili masáže a koupání v teplé vodě.