kratagott

Co je to Wobenzym?

Vím, že je to potravinový doplněk na bázi enzymů s výraznými léčivými účinky. Nevíte z čeho je?

Nejlepší odpověď
kodl67

Z čeho se enzymy získávají?
Papain se získává z plodů papáje, bromelain z ananasu. Enzymy trypsin, chymotrypsin a enzymová směs pankreatin jsou získávány z pankreatů mladých jatečních zvířat. Amyláza a lipáza jsou mikrobiálního původu (Aspergillus oryzae).

Zdroj: http://wobenzym­.cz/zakladni-informace-o-enzymech-a-lecich-pro-systemovou-enzymoterapii/?gclid=CMH­07-TYwdMCFQsR0wod­GEoKSg

Další odpovědi
Kepler

Jenom doplním přesné složení:
Pancreatinum 300 Protease Ph. Eur.-j., papainum 90 F.I.P.-j., bromelaina 225 F.I.P.-j., lipasum 34 F.I.P.-j., amylasum 50 F.I.P.-j, trypsinum 360 F.I.P.-j., chymotrypsinum 300 F.I.P.-j., rutosidum trihydricum 50 mg.
http://farmace­utika.info/wo­benzym

Re_Beka

Co já vím, tak se jedná o lék, který je složen z rostliných a živočišných enzmymů (papain, bromelain, trypsin, chymotrypsin…). Osatně dobře to popsal kodl67.