Lgee

Co je to vlastně komunismus?

Nikdy sem se o to nezajímal ale před par dny sem zaslechl nějaké ženské jak se bavili o komunismu, ze údajně všechno postavili, paneláky atp, to jako stavěl stát, jestli sem to správně pochopil, vim ze soukromé vlastnictví asi nebylo ale i tak. A co jídlo to produkoval kdo? Práci také přiděloval stát? Je to divné a vůbec nechapu jak bylo něco takového možné.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste využít archiv. Dovíte se o komunismu mnohem víc – asi na 10 stránkách, a to z mnoha různých pohledů

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=komunismus

Jaký je rozdíl mezi komunismem a marxismem? | Odpovědi.cz

Kde je komunismus? | Odpovědi.cz

Jaký je rozdíl mezi socialismem a komunismem? | Odpovědi.cz

Proč komunismus nefunguje? | Odpovědi.cz

Jak se definuje „komunismus“ a „totalismus“? | Odpovědi.cz

Jak vypadalo školství v komunismu? | Odpovědi.cz

Co mají společného fašismus (nacismus) a komunismus? | Odpovědi.cz

a další otázky a odpovědi.

.Opakuji – různý pohled, srovnání, vysvětlení, proč komunismus v pravém slova smyslu neexistoval atd.

Další odpovědi
Drap

Co je komunismus si přečti zde:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Komunismus
Komunismus u nás ani jinde na světě doposud nebyl. Ty ženy mluvili o socialismu a o komunistech.

marci1

Asi těžko vysvětlit někomu, kdo nezažil socialismus v Československu.
Komunismus se bál, že budeme něco chtít – kapitalismus se snaží, abychom chtěli všechno. Asi tak. 🙂

led

Komunizmus podľa „vizionárov“ Marxa, Engelsa a Lenina (pokiaľ spomeniem len tých najznámejších) a ich nasledovníkov na rozdiel od jeho predchodcu socializmu „Každý podľa svojich možností a každému podľa jeho práce“ sa naopak riadi heslom: „Každý podľa svojich možností a každému podľa jeho potrieb.“
Toľko hovorí základná teoretická myšlienka.

Prirodzene ku komunizmu nemôže dôjsť lokálne, ako sa to pokúšali komunisti od čias VOSR (VŘSR) cez zánik SSSR a socialistického tábora v Európe až dodnes… Komunizmus jednoducho nemôže poznať štátne hranice. Pokiaľ bude fumgovať čo len jeden kapitalistický štát nemôže dôjsť k víťazstvu komunizmu. Akýkoľvek komunistický štát je utópiou, pokiaľ jestvuje ekonomika a výroba v súkromných rukách.

aliendrone

Asi takhle – socík byl rájem neefektivity (zejména pro netáhla) a nehorázně se mrhalo veškerými zdroji. Dem(ent)okracie je efektivní a všechno kdysi promrhávané se prozměnu rozkrade. Svobodu jsi měl přibližně stejnou (myslím souhrnně, jsou určité dost zásadní rozdíly) a zákonnost/vyma­hatelnost práva byla na podstatně vyšší úrovni. Já osobně bych neměnil ani za zlaté prase, ale chápu lidi, kteří vzpomínají na „staré zlaté časy“. Ono je pravdou, že život byl mnohem jednodušší a to, jestli si dnes můžeš „hodit papírek“ jim hypotéku nezaplatí.

Myslím, že to byl Gottwald kdo řekl, že lidé nechtějí svobodu, ale že se chtějí mít dobře. Kuriózní na tom je, že totalitní režim (jakkoliv k tomu měl skvělé možnosti) to NEDOKÁZAL naplnit právě proto, že sami soudruzi byli netáhla par excellence! (o jejich mentální úrovni či vzdělání nemluvě – viz soudruh Bilak)

(S pochopitelnou vyjímkou Stalina – ten věděl jak s tou línou, neschopnou nomenklaturní sebrankou naložit a výsledky se DOSTAVILY, ale to je na EXTRA dlouhou a HODNĚ vášnivou diskuzi.)

elkon

Komunismus se připravoval, ale u nás byl socialismus. Vše bylo státní, nebo družstevní, řečeno ve zkratce.

Kryšpín

Jak mohu dohledat, tak se budoval socialismus který byl v Československu vybudován jako druhý na světě v roce 1958.

Od roku 1960 se začal socialismus mírně měnit a v roce 1968 dospěl do stádia socialismus s lidskou tváří.

Od roku 1969 započala normalizace v socialismu až do hedvábného sametu.

Všechny tři druhy byly vytvářeny většinou pracujících a inteligence a to s velkým nadšením.

led

Každý totalitný režim v histórii zanikol. Ídea komunizmus môže zvíťaziť len vtedy, ak všetci! príjmu jeho myšlienku.