Kepler

Co je to vlastně hexenšus?

Či jak se to správně píše. Nějakou nejasnou představu mám, ale tak trochu obecnou. Je na to nějaký lékařský termín?

Nejlepší odpověď
annas

Přiznávám, že jsem nikdy nepřemýšlela nad význam slova,. která znám jako bolest v oblasti páteře , obvykle s blokládou pohybu, někdy i jako výhřez meziobratlové ploténky.

Jinak lékařský termín = lumbago, hovor. houser, hexenšus lat. lumbus bedro

Samozřejmě původ slova hexenšus z němčiny – doslovný překlad = střela čarodějnice . Hexe – čarodějnice, Schuss = střela.

Takže za nějaký "prohřešek,, námahu čarodějnice trestá bolestí … …

Další odpovědi
dudu

Lumbago, lidově „houser“ nebo „hexenšus“ je bolestivý stav, který vzniká v oblasti kříže. Vzniká při zablokování svalů zad, při zvednutí těžké věci či prudkém otočení, po ohnutí nebo rotaci páteře nebo při pohybu ve sportu. Dochází tu k přetížení nebo natržení vazů mezi obratli.
Léčba rehabilitací probíhá po odeznění akutních bolestí. Obecně je doporučena fyzioterapie, masáže, pravidelné cvičení či plavání na zádech. Jako prevence může sloužit vyvarování se zvedání těžkých předmětů, pravidelné cvičení, plavání, při zvedání břemen jít do podřepu a mít stále vzpřímená záda.

Drap

Také houser, nebo ústřel. jsou to zpravidla problémy se sedacím nervem

Dochy

The Fucking Google used 🙂
Akutní bolest způsobuje náhlé strnutí svalů v určité části páteře, s nímž je spojená i blokáda krve v dané oblasti. Stažené svaly dráždí nervová zakončení, což vede k úporným bolestem, které zabraňují pohybu ve smyslu úklonu, předklonu či otáčení, v bolavém místě dochází k ostré, často vystřelující bolesti. Lidově se této indispozici říká houser, hexenšus, ústřel či ischias.

led

annas, ja som to nebola! Ja som tá dobrá, hovoria ľudia.

vagra

:)

annas

Vím. Když jsem měla problémy se zády, ještě jsem vás neznala.-))