Radak

Co je to vimperk? Měl by to být prvek katedrální architektury, ale já nevím, jak to vypadá.

Děkuji za jakékoli informace. Případně doporučte literaturu, prosím.
Doplňuji:
Městečko Vimperk znám, na něj se neptám, přesto děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Paulovič

Dobrý den,

v gotické architektuře trojúhelný štítový útvar nad portály, lomenými i pravoúhlými okny, nad výklenky sanktuarií apod., vyznačený na ploše stěny profilovaným orámováním, někdy ještě s fiálami, kraby a kytkami a členěný slepými kružbami

s pozdravem Roman

Další odpovědi
panenka

Vimperk leží na křižovatce cest Praha-Pasov a Prachatice – Klatovy.V současné době je Vimperk centrem NÁRODNÍHO PARKU ŠUMAVA. Je největším Národním parkem nejen v České republice,ale i v celé STŘEDNÍ EVROPĚ.Spolu s Chráněnou oblastí Šumava a Národním parkem Bavorský les tvoří tzv. „ZELENOU STŘECHU EVROPY“,kterou UNESCO v roce 1990 vyhlásilo za BIOSFERICKOU REZERVACI.
http://cechy-jizni.webnode.cz/
a ještě jsem našla tohle
vimperk – vysoký trojúhelný štít nad oknem nebo portálem gotické stavby, zdobený kraby a kružbou, po stranách se dvěma fiálami a zakončený kytkou