Co je to vertikulátor a provzdušňovač v jednom? Vypadá to jako sekačka, ale není to sekačka?

Odpovědi
gecco

Vertikutátor je totéž, co provdušňovač…
😉
Může to vypadat jako sekačka, tedy zvenčí, ale není to sekačka…
Princip je jednoduchý – nože nebo hřeby na válci poruší povrch trávníku, aby ke kořenům mohl/a/o snáze vzduch, vláha, hnojivo…
😉

mosoj

Nevertikuluješ ale kutáš!
Není to vertikulátor ale vertikutátor. "Pracovní válec bývá dvojího druhu. Buďto má svislé nože, které trávník nařezávají a tím pomáhají provzdušnění a přísunu vláhy do trávníku, nebo má pružné drátky, které navíc vytrhávají starou trávu a mech. Pokud nastavíš válec níže tak trávník ješte povrchově narušují a účinek je podobný jako u válce s noži.

anonym

gecco: Díky za objasnění. S tím pak trávník rychleji a kvalitněji roste? Jako, že se nestane, aby po zasazení trávníku vznikaly holá místa, protože nebyl dostatečný přísun vzduchu a živin?

Kdy je tedy vhodné jej použít? Po zasazení trávníku nebo až když už je tráva v nějakém stádiu vyrostlá? Řekněme dle časového odstupu?
Např. vhodné by bylo použít toto zařízení měsíc po zasazení nového trávníku nebo kdykoliv na již narostém trávníku?

Tfuj snad jsem to moc nezamotal. :D

gecco

Používá se na ´osvěžení´ staršího trávníku…
Takže měsíc po zasetí určitě ne, dokonce ani ne měsíc po položení ´koberce´…
😉
Používá se cca jednou do roka, lépe na jaře, na loňský a starší trávník.

anonym

Zajímavé. :) Alespoň vím co a jak pokud bych chtěl být trávníkářem. :D