Co je to velká dobytčí jednotka?

Nejlepší odpověď
annas

Co je to VDJ? Velká dobytčí jednotka představuje 500 kg živé váhy zvířete – například kráva v první laktaci je 1 VDJ. Přepočet je dán koeficientem podle tabulek a průměrné hmotnosti zvířete. Při výpočtu dělíme průměrnou hmotnost zvířete (např. ovce 50 kg) hmotností jedné dobytčí jednotky (tj. 500 kg), tedy 50/500 = 0,1. Na ovci tak připadá 0,1 VDJ. Obdobně například prasnice a kanci odpovídají hmotnosti 150 kg, což je 0,3 VDJ, mladá chovná prasata a prasata ve výkrmu odpovídají hmotnosti 60 kg, což je 0,12 VDJ, prasnice se selaty odpovídají hmotností 225 kg a tedy 0,45 VDJ.

Více na:

Zdroj: http://www.dap­hne.cz/blansky­les/radce6eae­.shtml?x=424