Jikra

Co je to vehement?

Co znamená výraz vehement?
Doplňuji:
Myslím něco v tomto smyslu: „je to vehement nejhoršího kalibru, osička na které je přimontován, je dlouhá, ohne se a vehement zničí“.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem, že vehement se užívá ve významu čudl, čudlík, bazmekt = tlačítko, bazmek = označení předmětu nebo části, jejíž přesný název neznáme nebo jej nechceme použít.
Jde o slangové slovo.
Příklad: Když odšroubuješ víko, tak uvidíš takový bazmek.
SLovo bazmek má i vulgární význam, ale to neuvádím.

SNČ

Další odpovědi
www

Znám jen odvozená slova od tohoto a znamenají větší, než běžnou snahu nebo úsilí. (urputnou, tvrdošíjnou, za každou cenu ap.) 😉
Ve tvém podání to může být prvek, součástka, která se chová stejně.

Bičiště

Vehemence – z latiny = prudkost, důraznost, pádnost, síla. Vehementní = prudký, důrazný, pádný (útok, důvod…)
Tento výraz se vyskytuje i v jiných jazycích , např. angličtina,špa­nělština. Překlad ze španělštiny: vehemencia = zanícení, vášeň, náruživost.

Zdroj: Slovník spisovné češtiny

briketka10

taky to znám, že se vehementně snažil něco udělat, že to chtěl moc rychle vypáčit ne 🙂

a ten vehement ve větě mohlo by být páčidlo ??

geoorg

Myslím, že vehementně je něco jako za každou cenu.

hanulka11

vehement jsem nenašla
pouze totohttp://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/ve­hemence