El dejvo

Co je to validní DNS server ?

Chtěl bych si změnit IP Adresu ale nevím co je to dns server??Nebo kde ho získat..Více na stránce : http://www.ra­dirna.cz/softwa­re/jak-zmenit-skryt-ip-adresu.html -ůplně dole..

Odpovědi
cochee

Nejde o nějaký speciální termín, validní znamená správný nebo opravdový, v kontextu toho článku: musíš zadat IP adresu, na které se skutečně nachází DNS server a ne třeba běžný počítač nebo dokonce je adresa vymyšlená. JInak DNS server slouží k překladu síťových IP adres na jmennou formu, respektive obráceně, takže díky tomu můžeme do prohlížeče zadat „www.seznam.cz“ a nemusíme si pamatovat jeho IP adresu.
Doplňuji:
Ještě doplním: IP adresu minimálně jednoho DNS serveru ti musí poskytnout tvůj ISP a kromě toho existuje několik veřejných DNS služeb, nejznámější je DNS od Google – 8.8.8.8 .

autacek

Zapomeň na to, dle toho co ses dočetl tě článek jen pomýlil. Jinak, adresu veřejného DNS serveru, kdybys chtěl pořád experimentovat, než tě provider případně odpojí, můžeš použít třeba 8.8.8.8