co je to url?

co je to url? pri stahovani hudby

Nejlepší odpověď
tomy999

URL, celým názvem Uniform Resource Locator („jednotný lokátor zdrojů“) je řetězec znaků s definovanou strukturou, který slouží k přesné specifikaci umístění zdrojů informací (ve smyslu dokument nebo služba) na Internetu.

URL definuje doménovou adresu serveru, umístění zdroje na serveru a protokol, kterým je možné zdroj zpřístupnit.

Jednotlivá pole v URL:

schéma, doménové jméno, port, specifikace souboru, parametry
Některá pole jsou nepovinná – buď nemají význam, nebo se předpokládá předdefinovaná hodnota, závislá např. na schématu (např. pro protokol HTTP je implicitní port 80), nebo na aplikaci (pro webový prohlížeč se předpokládá protokol HTTP).

Další odpovědi
StreeHonzák

Lehčeji je to odkaz např http://www.sez­nam.cz

Zdroj: moje ruce