co je to úmoří

vlastivěda co to je úmoří

Nejlepší odpověď
annas

Úmoří je část pevniny, ze které všechna povrchová voda teče do jednoho moře nebo oceánu. Úmoří jsou oddělena hranicemi vedoucími po důležitých horských hřebenech (tzv. rozvodí). Hlavní světová úmoří patří k Tichému, Atlantskému, Indickému a Severnímu ledovému oceánu.

Wikipedie

Další odpovědi
Miroslavst

Úmoří je území z kterého tečou řeky do jednoho moře nebo oceánu.
Tak jako je povodí, kdy je to území ze kterého tečou menší řeky do jedné (např. povodí Vltavy, Moravy).