Co je to ultrazvuková liposukce?

Odpovědi
Janulka

Ultrazvuková liposukce
Ultrazvuková neboli asistovaná liposukce je novějším druhem klasické liposukce. K odsávání tuku se využívá speciální kanyla, která produkuje ultrazvukovou energii.

Vhodný kandidát pro ultrazvukovou liposukci
Základním předpokladem je dobrý zdravotní stav. Pro tuto metodu není zcela rozhodující pružnost kůže, proto se dá aplikovat i u starších pacientů nebo u lidí se zjizvenou kůží.

Zákrok
Operace probíhá podobně jako u klasického odsávání tuku. Po celkové nebo lokální anestezii se udělá malý řez, kterým se kanyla zavede pod kůži. Ultrazvuková energie působí na tukové buňky a tuk zkapalní. Následně se kanylou odsaje a zákrok je hotov.

Výhody a rizika
Výhodou ultrazvukové liposukce je menší ztráta krve pacienta. Rizikem ovšem je možné popálení kůže, nejedná se však o vážnější poranění.

Při tomto způsobu operace je podstatný průměr použité kanyly. Širší kanyla může odsát více tuku a šetří tak čas i námahu, může ale způsobovat výraznější nerovnosti kůže. V dnešní době se raději používají kanyly s menším průměrem, okolo 3 – 4 mm.