HonzikPernik

Co je to ukostření, nebo-li zem v elektrice?

Nejlepší odpověď
orwell

Ukostření je spojení místa (uzlu) elektrického obvodu s kostrou elektrického zařízení, u automobilů jsou to např. všechny svorky el. instalace č. 31. Uzemnění je spojení příslušného uzlu obvodu, či svorky el. zařízení s místem s nulovým potenciálem (pomocí zemniče), za které považujeme zem. Někdy mohou mít tyto termíny stejný význam, ale nemusí to platit vždy za všech okolností.

Další odpovědi
lexx

nebo taky spojení kovové části elektrospotřebiče (lednička, pračka, šicí stroj…) s ochranným kolíkem (nulákem) v zásuvce