FlAsh_7

Co je to tzv. „zhuštěné vyjadřování“?

Nejlepší odpověď
annas

Několikrát jste se ptal, jak se máte učit. Vaše otázka určitě souvisí se školním úkolem a ten se týká stylistiky. .

Jednou z možností učení je využití svých poznámek ze školy, nebo učebnice, případně i vyhledat SÁM na internetu.

Myslíte, že je vždy vhodné spoléhat na druhé a brát informaci jako samozřejmost?:

Zhuštěné vyjadřování souvisí se syntaxí a zpravidla s odborným stylem a administrativním . Použijete jednoduché věty, polovětné konstrukce , třeba i přechodníky, vyšší frekvenci jmén, méně sloves.

Podrobnosti k zhuštěnému, tedy jmennému vyjadřování, najdete v odkazu.

http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=6810

Na netu je odkazů mnohem víc, vyberte si ten, který vám bude vyhovovat.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&ei=LleEXp6WI­oydkgXLlZ-QCw&q=%C5%BAhu%C5%A1t%C4­%9Bn%C3%A9+vy­jad%C5%99ov%C3%A1n%C3%AD­+&oq=%C5%BAhu%C5%A1t%C4­%9Bn%C3%A9+vy­jad%C5%99ov%C3%A1n%C3%AD­+&gs_lcp=CgZwc3ktY­WIQDDIFCCEQoA­EyBQghEKABOgQI­ABBHOgIIADoECA­AQEzoCCCY6BQgA­EM0COgYIABAWEB5Qwo­iFAVispYUBYLy8hQFo­AHACeACAAZkBi­AHXFJIBBDAuMjGY­AQCgAQGqAQdnd3Mtd2l6&s­client=psy-ab&ved=0ahUKE­wie5aja7cboAh­WMjqQKHcvKB7IQ4dUD­CAo

Další odpovědi
elkon

U tebe to nehrozí. Nauč se napřed normální komunikaci.