mandat

Co je to tzv. mokrá čtvrť?

Nejlepší odpověď
annas

Mokrá čtvrť – vznklo v minulosti jako expresívní pojmenování pro obyčejnou hospodu, kde se scházelli kamarádi – opilci, pijáci, mazavky. Hospoda byla zpravidla vllhká, nasáklá dráždivým odérem alkoholu.

Jinak je to také název plzeňské kapely. kapely,
Doplňuji:

V české literatuře 20 st. se hospoda nazývá „mokrá kaplička, mokré pole.“ atd.

K. J. Beneš: " Vy probošte z mokrého pole,“ vykřikl jsem, " mazavko, pijane".
V. Vančura: : „Vyhnou se všem mokrým kapličkám“.

Přenesený význam pro výraz mokrý – ¨„brat z mokrej štvrti (opilec)“ . – uvádí již Kott v 19. st.

PSJC

Další odpovědi
iceT

http://www.mo­kractvrt.cz/cz/in­dex.html
ale toto asi nemáš na mysli
domnívám se,že mokrou čtvrtí je myšlena část města či obce,která se nacházela někde u vody,nejspíše u přístavu,kde se nacházelo taktéž mnoho podniků nevalné pověsti.(rozuměj hospod,náleven,krčem)­.Domněnku si ovšem nemůžu nijak ověřit.
Pájův kumpán z "mokré čtvrťi je pak kamarád,společník z hospody.

Pájo

Dobrá otázka…
…vím pouze toliko, že „kamarád z mokré čtvrti“ jesti druhému „kumpánem“ neřkuli společníkem ;D

anonym

Mokrá čtvrť, místo, kde se nasává, u nás se taky říká „rudý nosy, mokrý lokty“