ptáč

Co je to tuková houska?

Doplňuji:
tady se u některých projevuje návrat hlouposti http://www.vzde­lavaci-institut.info/?q=sys­tem/files/Zivot_s_de­privanty-Koukolik_Drti­lova.pdf

Nejlepší odpověď
suaeda

Tuková houska by měla asi obsahovat tuk. Ale. Dělal jsem řadu let na brigádě v pekárně. Původní housky (či rohlíky) se zadělávali v r. 1989 z hl.mouky, másla, mléka, soli, kvasnic a vody. Během let se receptura měnila a vyráběly se stále „lepší, křehčí, chutnější“ ale hlavně levnější housky. Z původních surovin zůstaly nezměněny pouze mouka a voda. Během let se máslo a mléko čím dál tím víc nahrazovalo přípravky.
Kdyby si chtěl někdo upéci původní pravé tukové housky či rohlíky z původního receptu tak můžu dát naprosto jednoduchý recept.

Další odpovědi
anonym

… houska, která obsahuje tuk.

iceT

totéž co tukový rohlík,jen to vypadá jako houska

Mc Merkurion

dřív byl obyčejný rohlík za 0,30 a tukový za 0,40 ale co to má být v tom odkazu? a co to má společného s houskou?

ivzez

@Suaeda:
Mohla bych poprosit o ten recept na pečivo
(ev. i na někdejší chleba)?

ptáč

@suaeda do těsta rozšlehám tuk?