Lukes888

Co je to tu za plagiátory a co mají z toho, že někoho kopírují?

Doplňující otázka : Co mohou způsobit?

Nejlepší odpověď
Malvína

Evidentně si z nás dělají dobrý den. Nemají z toho nic, ale asi to berou jako zábavu. Pokud ukradnou někomu z nich jejich osobně vytvořený avatar, jedná se o krádež autorských práv.

Další odpovědi
Kepler

Třeba se chtějí podvodně svézt na popularitě zavedených účastníků a sbírat body. Mimo to mohou poškodit jeho jméno. Zneužívají toho, že použijí stejný avatar, dokonce charakteristiku v profilu a spoléhají na to, že drobná změna v nicku každému unikne. Takoví plagiátoři jsou tady nejméně čtyři a dokonce se domnívám, že jde o jednu a tutéž osobu. Svého plagiátora Kepllera důsledně nahlašuji a doporučuji to každému podobně zneužitému.

ivzez

Mají z toho legraci. Asi.
_________

@Malvína:
Autorská práva nelze ukrást, zcizit, … , prodat, vzdát se jich apod.
(Vzdát se lze pouze majetkového práva, jež se k vytvořenému dílu může vázat.)
Autorem stále bude ten, kdo obrázek vytvořil.

Lze ukrást jenom ten obrázek a porušit tak autorský zákon.

V případě, že by na obrázku byl konkrétní uživatel,
by navíc mohlo jít o problém s ochranou osobních údajů.

led

Opäť upozorňujem na závažný detail. Plagiátor(i) kopírujú prevaže zlatých a dlhoročných užívateľov, takže stačí pozrieť, či má pod obrázkom zlato, alebo biele blato, prípadne v profile rok narodenia (2018)

ivzez, po právnej stránke je to ako kvalifikované,
ak niekto použije vo svoj prospech identifikáciu iného, včetne nastavenia profilu, len nebadateľne pozmení/pridá/u­berie v mene 1 znak?
Pamätám na veľké medzinárodné, medzifiremné spory, keď niektorý identifikačný znak, alebo jeho závažná časť, jednej firmy, štátu, bol použitý konkurenciou. A tu zneužívajú celé identifikácie.

orestez

Proč to řešíte? Vždyť jsou prazdniny, připojení zrychluje, co mají mladí dělat, kreslit na fasády? Zatím jsem žádného klona neviděl. Kdyby ano, tak poklona. Navíc pomáhají v růstu stránek a tím zvyšují počet shlédnutí reklam. Kdo má v nicku I, dá se nahradit l atd.

ivzez

Led,
nejspíš by šlo o krádež virtuální identity.

led

Ďakujem

ivzez

Není zač.

ivzez

Souhlasím s Keplerem,
také mám podezření, že je to jedna osoba.

Také doporučuji nahlašovat plagiátory → jejich otázky i odpovědi.
Doporučuji to všem, jeden uživatel by nemusel stačit uhlídat všechny
reakce. (Potkám-li některého plagiátora, hlásím jej.)

annas

Včera jsem upozornila 2 uživatele, že jejich profil byly zneužité.

Nahlásila jsem zneužití, pokud mně stačil limit.

Také si myslím, že jde o jednu osobu, stejně jako to bylo v minulosti.