co je to „trvalé bydliště“?

Nejlepší odpověď
Drap

Dnes je to už jen úžední, evidenční údaj, kde jsem hlášen. Bydlet ale můžu uplně někde jinde

Další odpovědi
hanny 2

To je místo,kde trvale bydlím.

hanulka11

to je místo kde bydlíš a jsi přihlášen na úřadě

Michal Kole

Za komunismu nebylo zvykem se stěhovat tak ten údaj odpovídal skutečnosti. Dneska je běžné, že student se v 15 odstěhuje (nejdříve na internát a pak na kolej) a několik let má trvalé bydliště u rodičů a bydlí, třeba o 100 km dál.

Úřady na tom bazírují, kvůli nedokonalému zákonu, přitom dnes není problém databáze propojit a udělat si řidičák třeba v Ostravě, ale musíte kvůli tomu do Plzně protože tam máte trvalé bydliště a nikoho nezajímá, že je to trochu „nepraktické“ a na kolej si trvalé bydliště těžko napíšete.

WeeBear

Trvalé bydliště je místo, které máš zapsané v OP (občanském průkazu) a zapsané na úřadech.