Co je to trasová přísada?

Odpovědi
Výletník8

Jsou tři možnosti. Nejpravděpodobněji je míněna přísada sopečného popela, trasu, který se přidává do malty a cementu. Výjimečně přidávám odkaz na zdroj, který bývá jinak pro mnohá svérázná tvrzení terčem posměchu, Wikipedii.
Dvě málo pravděpodobné, ale občas se vyskytující možnosti jsou neumělé překlady výrazů pro stopovou příměs (trace additive) – příměs nacházející se ve velmi malém množství, popřípadě stopovací přísadu (látku, která se někdy přidává např. do plastických trhavin, aby bylo možno identifikovat, odkud pochází).
Vzhledem k tématu, kde byla otázka položena, předpokládám první možnost.

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Trass