Dudu855456

Co je to tichý zápal plic?

Dobrý den,
lékař mé mamce diagnostikoval tichý zápal plic.Když se jej,ale zeptala co to je,nedokázal jí odpovědět…

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud je nějaká nemoc označena jako „tichá“, znamená to, že probíhá bez běžných příznaků (případně zcela bez vnějších příznaků).
Pro pneumonii jsou běžnými příznaky horečka, kašel a bolesti při dýchání, případně dechová nedostatečnost (dušnost).

Další odpovědi
mosoj

V zahraničí se mu říká pěší zápal plic.
Je to nejmírnější forma pneumonie. Pacient ani neví že něco takového má.

da ny

V tichosti, tedy nepozorovaně mohou proběhnout různá onemocnění včetně např. infarktu.
Dokonce i zub může postupně, pomalu tzv. v „tichosti chcípnout“ bez velkých útrap a bolestií :)))