Co je to težce zdravotně postižení?

co je to težce zdravotne postižení-osnova

Odpovědi
Ajadom

Těžce zdravotně postižený občan je zahrnut mezi osoby, které nejsou schopny pro svůj zdravotní stav zajistit si samy základní životní potřeby.
Zdravotní postižení je určitá odchylka ve zdravotním stavu člověka, která jej omezuje v určité činnosti jako je pohyb, kvalita života, uplatnění ve společnosti.
Zjednodušeně se dá zdravotní postižení kategorizovat na lehké, střední a těžké zdravotní postižení.