Kajdamajda

Co je to termostat a metronom?

Nejlepší odpověď
annas

Opět se dá snadno najít.

Metronom (neboli taktoměr nebo taktometr)[ je mechanický, elektromechanický nebo elektronický přístroj, který rovnoměrné odklepává rytmus hudební skladby (nejčastěji tak, že každý úder odpovídá jedné čtvrťové notě).

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Me­tronom

Termostat (z řeckého thermos, teplo, a stasis, trvání) je technické zařízení, které v určitém více méně uzavřeném prostoru udržuje stálou teplotu. Výstup z termostatu může ovládat vytápění nebo naopak klimatizaci.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ter­mostat

Další odpovědi
mosoj

Termostat je zařízení, které ve spojiení s topným tělesem udržuje požadovanou teplotu v určitém rozmězí. Tomu rozmezí se žíká hystereze.

Metronom je zařízení která udává rychlost nebo tvar taktu zvukového) jinak řeččeno udává rytmus.. Hodně ho užívají žáci učící se na nějaký nástroj nebo hudebníci. V kapele funkci metronomu zastává bubeník.

hanulka11

zadej do google termostat a metronom a nauč se vyhledávat -
pomůže ti to v běžném životě – budeš si vědět sama rady a hned
Doplňuji:
taky čteš knihu a našla jsi to tam:D:D najdi to ve fyzice nejlépe