jirka F

Co je to ten Kalash?

Jak ten stánkař nabízí v jednom díle Homerovi když je v New Yorku.

Nejlepší odpověď
marci1

Jídlo Khlav Kalash, kterým se Homer občerstvuje při čekání na policistu, ve skutečnosti neexistuje, stejně tak i krabí džus. Nicméně později vznikl recept, díky němuž lze údajný Kalash připravit. Tvoří jej jehněčí maso, zelenina a koření. (NiaWolf) 🙂
https://www.csfd­.cz/film/72489-simpsonovi/475883-mesto-new-york-versus-homer-simpson/zajima­vosti/

Není to skutečné, nevěřím, ale někdo na to vytvořil recept.
600 g (nebo 21 oz.) Jehněčího masa, 4 rajčata, 3 pimentoe, 1 cibule, voda, olej, sůl, pepř nebo jakékoli koření, které chcete přidat.
Maso nakrájíme na malé kostičky, pimento a cibuli nakrájíme na malé nudličky, vymačkáme rajčata. Vložte tyto přísady do jedné misky. Směs srdečně okořeníme, přidáme trochu vody. Formujte kuličky o velikosti baseballu. Tyto kuličky potřete olejem a opečte na grilu nebo na pánvi. Nakonec do kuliček zapíchněte rožeň a podávejte s Mountain Dew nebo osvěžující Krabí šťávou. 🙂
https://www.red­dit.com/r/The­Simpsons/commen­ts/3kmehw/is_khlav_k­alash_a_real_fo­od/

Další odpovědi
Drap

Nesleduje takové pořady, ale slovem Kalasch označují v některých zemích dobře známý kalašnikov

led

Ak nemyslíme na konkrétny film s Homérom…
Heslo Kalash nájdete na internete ako

  • Kévin Valleray, známy pod umeleckým menom Kalash, je francúzsky rapper
  • Kalash sú považovaní za pôvodných obyvateľov Ázie v oblasti Pakistánu, k tomu sa viažu aj prvky výzdoby oblečenia pomenovaných Kalash

Malá poznámka:
Drap, samopal AK47 ruského konštruktéra Kalašnikova nekúpite pod názvom Kalash, jeho kódové označenie (aj na čiernom trhu) je iné. Málo pozeráte americké a francúzske kriminálky 🙂