Tabea

Co je to ta oranžová krusta (kůrka) kolem sýra? Je to jedlé?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jestli se to dá lehce sloupnout, je to vosk. Stravitelný není, ale neublíží. Některé dlouho zrající sýry pak mají přirozenou krustu vzniklou povrchovým zaschnutím, ta je v pohodě.

Další odpovědi
pan Straka

Pravděpodobně půjde o vosk, do kterého se některé sýry zalévají – ten jedlý není :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

K blokádám a následnému ucpání apendixu, sice může dojít snadno
(cizí předmět, kus stolice, pecka z ovoce), ale na to člověk myslet nemá. :D

Tabea

Kepler: Takže se to normálně stráví? Někde psali, že to způsobuje zánět slepého střeva,

Tabea

Edit: co znamená nestravitelný?

Kepler

Projde trávicí soustavou nezměněný nebo nevyužitelný. Appendicidu způsobují hlavně stravovací návyky. Pozn.: pokud chceš využívat interní poštu, zruš si privátní profil, takhle nikdo nemůže odpovědět.

Tabea

Tak snad při malém soustu se nic nestane.

da ny

Nestane.
„Nestravitelné“ znamená to, že jak to do těla přijde, tak to z něj také vypadne. :)
(vosk, pecka od třešní, náušnice, nemleté lněné semínko atd. atp.)