Klarushka.48

Co je to ta MANGA?!prosím

Jak si tady někdy čtu otázky protože se nudím, všimla jsem si že už někdo tady asi 2× psal o „manga“ . Na google jsem se dívala že to jsou ty holky anime s těmi vělkými oči atd a celkem se mi to zalíbilo a chtěla bych vědět víc. Bohužel se mi na netu nepodařilo najít nějaké pěkné vysvtělení…i wi­kipedie je dost špatná. prosím napište mi co nejvíc toho o „manze“ a co jsou to vyznavači mangy a co dělají?

Děkuju Klarushka
Doplňuji:
iceT : hmm tak jako dík, ale já čekám normální odpověď! Přečti si to znova. Mě se wiki nezdá nějak moc dobrá, a jasně jsem psala že na wiki to je špatné takže to asi zanmená, že jsem si to četla tak ses nemusela namáhat a psát mi sem 😉

Nejlepší odpověď
iceT

Mě se nezdá,že by teta Wiki byla na tohle téma zrovna skromná…ale asi si to chce přečíst celé.

Manga (japonsky 漫画, hiragana: まんが, katakana: マンガ) je japonské označení pro komiks, nakreslený stylem, který se vyvíjel v Japonsku po druhé světové válce.[1][2] Podle některých zdrojů však má tento styl kresby mnohem delší historii, sahající do 11.-13. století.[3][4]
Manga je v Japonsku velmi oblíbená a čtou ji nejenom děti, ale i dospělí a údajně pokrývá 40 % všech tištěných publikací v Japonsku.[5] Manga se v Japonsku vydává nejdříve v časopisech (po jednotlivých kapitolách), ve kterých se nachází více sérií od různých autorů (autor mangy se nazývá mangaka). Pokud je série úspěšná, je celý příběh vydán samostatně, jako sešit s několika kapitolami. Tomuto sešitu se pak říká tankóbon.[6] Příběhy vyskytující se v manze jsou také častým námětem animovaných seriálů a filmů známých jako anime. Na motivy úspěšných mang také občas vznikají konzolové či počítačové hry, knihy či hrané filmy/seriály.
Styl kresby, který je pro mangu typický, zahrnuje velké oči, rafinované tvary účesů, malý a špičatý nos, různé velikosti a tvary bublin a časté používání citoslovcí, především pak onomatopoí.[1] Manga je, na rozdíl od amerických komiksů, tištěna jedinou barvou (s občasnou výjimkou prvních stran knihy) a také se vyznačuje opačným směrem čtení, tedy zprava doleva.
Ve světě se výrazem manga označují především komiksy vydané v Japonsku. Komiksy s podobným výtvarným pojetím ale vznikají i v jiných zemích. Například v Koreji (těmto komiksům se pak říká manhwa), Číně (především v Hong Kongu, kde se jim říká manhua), USA a na Taiwanu. Také v ČR začínají vznikat první díla, která napodobují tento styl. V roce 2009 vyšel první český sborník mangy, Vějíř a v roce 2010 vyšel jeho další díl
Doplňuji:
děkuju za kritiku i za odpověď

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Man­ga

Další odpovědi
Nykki

Manga je prostě komix z Japonska, pro mangu jsou typické třeba ty velké oči, dnes je populární po celém světě. Dále tu je anime,které je hodně dělané podle manga předlohy… Lépe ti to už nevysvětlím,nevím co jinak chceš vědět,pokud by tě to více zajímalo, napiš mi..

http://akihaba­ra.cz/ → Zde najdeš jak anime tak i mangu,již přeložené ,musím však upozornit,že většina anime je pouze s titulkami, jen pár jich je dabovaných…