Kepler

Co je to „syntetická marihuana“?

Jak asi víte, v Ostravě se tím otrávilo dost lidí a jeden dokonce zemřel. Z TV vím, že to má vzhled normální marihuany a kouří se to. Jak může být rostlina (přesněji sušené samičí květenství konopí) syntetická?

Nejlepší odpověď
zjentek

Mně to zní jako chemie v kombinaci s přírodními produkty. Zcela jistě půjde o tech. konopí máčené v syntetických kanabinoidech či tak něco… nebo kanabinolech? To přesně nevím, ale ty seš chemik.. ;)

Další odpovědi
marci1

Složení, farmakologické vlastnosti a dávkování nejsou známé, tudíž rizika spojená s užitím bývají daleko vyšší.
To v pořadu Devadesátka ČT24 potvrdil i bývalý národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil: „Jsou to nové látky, které ještě nejsou zakázány. V Evropské unii jsou nějakým způsobem legálně zaregistrované – třeba jako hnojivo či koupací sůl. Než je stihneme dát na seznam zakázaných látek, tak už se stihnou rozšířit. A když je dáme na seznam, tak mezitím už je nová verze syntetické látky, která míří do Evropy. Proto je také syntetických kanabinoidů tolik.“
Užívání těchto nových látek navíc může představovat větší riziko než v případě tradičních nelegálních drog. Konkrétně syntetické kanabinoidy jsou vysoce toxické, a to i v minimálním množství. „Jsou použity ve směsi s čímsi – jakousi nadrcenou rostlinou – a vzniká dojem, že se jedná o přírodní látku. Nikdo neví, co všechno to obsahuje, a v tom je hlavní nebezpečí. Nevíme, jak je to silné a jak to působí,“ varuje Ivan Douda z organizace Drop In. ☹
https://ct24.ces­katelevize.cz/do­maci/2592970-synteticke-kanabinoidy-putuji-do-evropy-legalne-treba-jako-hnojivo-nez-se-stihnou

dubraro

„Syntetická marihuana“ je nějaký nesmysl. Ta látka byla syntetický canabinoid, tedy uměle vytvořená látka, podobná těm, které jsou obsaženy v konopí. K nešťastné události došlo pravděpodobně z neznalosti správného dávkování. Uměle připravená chemikálie je pravděpodobně mnohem koncentrovanější, než její v podstatě stopové množství, obsažené v rostlině.

Kepler

zjentek: jo, taky mě to napadlo. Někomu asi přišlo, že THC je v tom konopí málo. Ten termín"syntetická marihuna" je ale nesmysl. Když tak bych tomu říkal „fortifikovaná marihuana“, Strong Mary nebo tak nějak 🙂

zjentek

Já bych řek „Fortified Hul-tchin Devil“. V Hlučíně, v ultrahypermo­derním místním bezdrátovém rozhlasovém systému, do jehož vytvoření proudily ohromné investice výhradně pro účely záchrany holých prajzských životů, zejména pak před bleskovými povodněmi, PRÁVĚ TEĎ VARUJÍ občany před smrtící drogou. ;)

jáára

To sou bylinky namočený v tý chemce. konopí to nevidělo ani z rychlíku. prý je to i ve formě prášku a jistě i další skupenství .

zjentek

Technické konopí by k tomuto účelu dobře posloužilo ;)

orestez

Nelze takto stavět baráky, aby to bylo hned?