ondra123

Co je to světlo?

Co je to vlastně světlo a z čeho se skládá?

Nejlepší odpověď
Skeptik

A třetí teorie říká, že světlo je jak vlna tak částice a za určité situace se projevuje jako vlna (frekvence) a jindy zase má charakter částice (hybnost).
Elektricky nabité částice mezi sebou „komunikují“ pomocí elektromagnetického pole konečnou rychlostí (ve vakuu rychlostí světla). Toto není náhoda. Vyjadřuje to experimentálně zjištěnou skutečnost, že elektromagnetické pole není nic jiného než elektromagnetické záření a tedy i světlo (pokud se bavíme o specifických vlnových délkách).
Doplňuji:
Světlo jako vlna – např. Youngův experiment
Světlo jako částice – např. Comptonův jev

Další odpovědi
hanulka11

http://www.ji­ast.cz/clanky/sve­tlo-i-co-je-svetlo

Michal Kole

jedna teorie říká, že světlo je druh elektromagnetického vlnění a druhá že je to „hmotné“ prostředí z částic zvané fotony