Co je to světlice barvířská? Kde se používá a jak asi vypadá?

Nejlepší odpověď
marci1

Světlice, někdy nazývaná také saflor, je mnohaúčelovou kulturní rostlinou s opravdu dlouhou historií. Po tři tisíciletí se pěstovala jako barvířská rostlina, ale také pro olej a léčivé účinky. Až v posledních několika desetiletích začínáme oceňovat i její okrasnou hodnotu. Spatřit ji dnes můžeme takřka v padesáti okrasných kultivarech.
Kvítky oranžových a rumělkových odrůd vytrhané z květních úborů se používají jako náhražka šafránu. Nedojde sice k tak silnému obarvení pokrmů, jako je tomu u klasického šafránu, ale květy světlice jsou podstatně zdravější.
Východoasijské léčitelství předepisuje užívání při gastritidách, artritidách, k posílení krevního oběhu, při bronchitidách i nefritidách. Dokážou rozšiřovat cévy, a tak snižují krevní tlak. Novodobé výzkumy navíc dokázaly izolovat látky, které mají silné antioxidační účinky a začalo se tak s nimi pracovat dokonce i na využití při onkologické léčbě. 🙂
Zdroj: http://www.ma­gazinzahrada.cz/ros­tliny/svetlice-barvirska-na-vasi-zahrade-zazari.html

Další odpovědi
Lamalam

Vypadá asi takhle: http://www.bi­olib.cz/cz/ima­ge/id43725/