Avatar uživatele
Kelt

Co je to SUV vozidlo?

Nechce se mi to hledat, už mne motorismus nebaví tak jako dříve, kdy jsem to sledoval. Je to typ karosérie, nebo co to je a jaké to má výhody oproti jiným typům? A není to příliš drahé? Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2914 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Zkratka sportovně užitkového vozidla, velmi omezeně použitelného do lehčího terénu. Zpravidla karosérie něco jako kombík, ale vysoký a škaredý, bohužel velká móda. Dost drahý, kromě lepšího průjezdu polňačkami a velkého prostoru pro zavazadla skoro žádné výhody. Žrout benzínu a na silnici hrozný.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tforro

SUV je zkratka pro Sport utility vehicle, tedy sportovní užitkové vozidlo. SUV kombinují výhody terénních vozidel, tedy schopnost pohybu i mimo silnice, robustnost či větší vnitřní a zavazadlový prostor s pozitivními vlastnostmi silničních osobních vozidel (komfort, ovladatelnost na silnici). Oproti běžným automobilům mají však i některé nevýhody. V českém prostředí bývají vozidla kategorie SUV s těmi terénními často mylně zaměňována. U SUV zcela nepřevládá ani ryze terénní ani ryze sportovní či užitná složka jejich použití – jsou navrženy tak, aby se mohly pohodlně pohybovat jak v městském prostředí tak mimo pozemní komunikace.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Sport_u­tility_vehicle

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek