Avatar uživatele
Bronzový

Co je to sugesce?

Co je to sugesce - má se tím pomoc pacientovi od bolesti. Nerozumím přesně tomu slovu. Poradíte?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Sugesce je určité tvrzení, ať už pravdivé nebo nepravdivé, které náš mozek po určité době přijme jako pravdu.

Příklad: Matika se nedá naučit. Matika se prostě naučit nedá. To je typická sugesce, kterou lidé rádi přijímají za pravdu, ale je to blbost. Matika se dá naučit.

Při bolesti si budu říkat, že je bolest malá, noha skoro vůbec nebolí, bolesti ustupují. Zvládnu to. Často působí sugestívně i hlas člověk. Chce to převést své negativní myšlení na pozitivní.

Vsugerujeme si tedy, že prostě dokážete vše, co si usmyslíte. Mozek každého člověka má neomezené možnosti, protože věří všemu, co kde slyší a co mu někdo řekne. (Výhoda i nevýhoda, protože buď si ze života uděláme peklo, nebo ráj).

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Sugesce (z latinského suggero – podsouvám, našeptávám, dodávám) je podmanivé působení neboli ovlivňování myšlení či představ, jemuž osoba neúmyslně podléhá. Podléhat může myšlence, představě, přání nebo názoru někoho druhého, ale také sama sebe.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/S ugesce


Avatar uživatele
Zlatý

Sugesce jsou „příkazy“, které při hypnotickém stavu zadáváme podvědomí. Tyto příkazy musí být vždy pozitivní a měly by být formulovány tak, aby byly co možná nejpřitažlivější. Dobře formulované sugesce jsou velmi účinným nástrojem, jenž podnítí naše podvědomí, aby pracovalo v náš prospěch.

Umění sugesce je znalost toho, jak správně sugesce používat, jak sugesce prezentovat, jak je načasovat. Ve správném umění sugesce se projeví i tón hlasu, jeho síla, či rytmus a v neposlední řadě správná formulace sugesce.

Účinnost sugesce závisí na obratnosti, s jakou je s ní naloženo.

· Pozitivní sugesce by měly spíše motivovat než vyžadovat, přesvědčovat než přikazovat

· Především by však měly demonstrovat výhody, jež v budoucnosti přinesou

· Dokonce i během hluboké hypnózy je naše vědomí stále ve střehu a může odmítnout jakoukoliv sugesci a na to bychom měli brát zřetel

· Vždy máme možnost danou sugesci přijmout, anebo odmítnout. A proto stylizace sugesce by mělo být postaveno tak, abychom při zadání nevyvolali „obrannou“ reakci

Při zadávání sugescí musíme dbát také na to, aby nedošlo k nedorozumění. Jako příklad je možno uvést tzv. „jevištní“ sugesci kuřákovi. Pro pobavení se v takových případech používá sugesce, která „změní“ chuť cigarety a ta nyní bude kuřákovi chutnat třeba jako ptačí trus. Kuřák se po této sugesci neodnaučí kouřit, pouze bude mít jeho cigareta „divnou“ chuť. Takto zadané sugesce jsou vlastně špatně zadanými sugescemi. Není účelem kuřákovi „zaměnit“ chuť cigarety, ale odnaučit ho úplně kouřit.

Ve skutečnosti správná a dobře zadaná sugesce je daleko významnější třeba než hloubka hypnotického stavu. Mnohdy si pacient pamatuje vše ze sezení, které postoupil a proto se může mylně domnívat, že v hypnotickém stavu vůbec nebyl.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3218
Zlatý quentos 1425
Zlatý mosoj 1387
Zlatý Drap 1208
Zlatý Kepler 945
Zlatý led 722
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 663
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.