Co je to stupnice?

Dcera potřebuje vědět do hudební výchovy odpověď na otázku co je to stupnice?

Nejlepší odpověď
annas

Vše o hudebních stupnicích a jejich druzích najdete na:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hu­dební_stupnice

Další odpovědi
panenka

STUPNICE JE MNOŽINA SEDMI TONŮ MEZI NIMIŽ PLATÍ URČITÉ VZTAHY.DOST LIDÍ SE MYLNĚ DOMNÍVÁ ŽE VE STUPNICI JE TONŮ OSM TO MAJÍ Z TOHO,ŽE KRAJNÍ TON POČÍTAJÍ DVAKRÁT(PODRUHÉ O OKTAVU VÝŠE)NÁZEV STUPNICE JE ODVOZEN OD ZVYKU ŘADIT TONY STUPNICE PODLE VÝŠKY.NEJZNÁMĚJŠÍ STUPNICÍ JE STUPNICE C DUR,COŽ JSOU BÍLÉ KLAPKY NA KLAVÍRU. STUPNICÍ C DUR POUŽÍVÁME Z MNOHA DŮVODŮ JAKO ZÁKLADNÍ,MIMO JINÉ I PROTOŽE V NÍ JSOU VŠECHNY TONY BEZ KŘÍŽKŮ.