Jikra

Co je to štucel?

Víte co je nebo kdo je to štucel a nebo(někde možná)štucl.

Nejlepší odpověď
fcoop

Štucel je kožušina (líščia hlava) na zadnej strane s kapsičkou.

Štucel je tunýlek z kožešiny na ruce a nosil se na šňůrce kolem krku,a měl i kapsičku.(Net)

Další odpovědi
annas

Štucl, hezky česky rukávník, dříve oblíbená součást dámského oblečení na ochranu rukou před zimou. Nosil se zavěšený na krku. Pamatuji jako dítě.

Dnes se znova objevuje.

Ad fcoop, opět jste byl rychlejší.

rosinka

Je to kožešinový váleček, do kterého si v zimě dávaly dámy ruce. Dobrá věcička, ale nemusely nosit tašky atd. 😉

anonym

Máte pravdu,ale také se tak říká klasickému půllitru, který má slabé sklo ve tvaru soudku bez ucha.

fcoop

annas – můj brácha blesk – už to znáte.

annas

Zřejmě je to tak …