mikee.nikee

Co je to stavební spoření ?

Nejlepší odpověď
brillant

Používejte vyhledávání.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-stavebni-sporeni-2
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=stavebn%C3%AD%20sp­o%C5%99en%C3%AD%20

Další odpovědi
Alesh

Finanční produkt podporovaný státem, kdy za definovaných podmínek ti stát přispěje na tento produkt z našich daní. Aktuálně platí tuším, že na min. 20 tis. tebou zaslaných na tento účet, ti stát smrkne 2 tis. Kč. Což je nepochybně lepší než nechat prachy ležet na běžném účtu.

ponovotny

je to jedno z porevolučních kouzel, kdy někdo poskytuje produkt – ty u něj spoříš on ti to velmi špatně úročí a tedy na tom vydělává a ze státní kasy na to plynou peníze. Jinými slovy ti kdo spoří jsou spokojeni, ti co poskytují produkt jsou velmi spokojeni a stát je na tom tak jak je. Pro tvoji informaci stavebí spoření se tomu říká proto, aby to mělo ušlechtilý cíl který tomu dává smysl, ale osmdesát procent střadatelů to příjímá jako nejlépe zhodnocený spořící účet. Jenže v tomhle případě platí takové zhodnocení daňoví poplatíci. Se stavěním to opravdu nemá moc společného. Střadatele nikdo nedonutí, aby za uspořené peníze opravdu stavěl, všichni mlčí, protože i pro střadatele je to výhodné a poskytovatelé si mnou ruce, jak se pěkně kačky točí. Máš taky jako střadatel na konci spoření požádat o úvěr (o ten ale můžeš požádat jinde bez podmínek). Jak říká alesh na dvacet tisíc, které za rok uspoříš ti stát přihodí dva tisíce (dřive to bylo dokonce čtyři a půl) a tyhle státní kačky od stovek tisíc střadatelů pětl let spravují ti poskytovatelé stavebního spoření, než si to střadatel vybere a koupí si za to auto ;)

ivana525

Pěkně popsáno například zde http://www.re­financovani-hypoteka.cz/86-refinancovani-uveru-ze-stavebniho-sporeni/

Je to forma spoření se státním příspěvkem. Tyto peníze pak můžete využít pro koupi, výstavbu, modernizaci apod. Je možné si tedy zařídit úvěr ze stavebního spoření – jedná se o produkt podobný hypotéce.